Biblioteka Główna – Aktualności


GODZINY PRACY BIBLIOTEKI 31 PAŹDZIERNIKA

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 października 2014 r. Biblioteka Główna będzie czynna w godz. 8:00-15:00.

top
2014-10-24

NOWY SERWIS AKTÓW PRAWNYCH

LEX SWN logo

Biblioteka Główna zaprasza do korzystania z nowej bazy aktów prawnych LEX Szkolnictwo Wyższe i Nauka

Baza zawiera m.in.: pełen zestaw aktów prawnych z Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego, teksty aktów prawnych prawa miejscowego i resortowego, teksty projektów ustaw, orzeczenia sądów polskich i administracji, głosy, pisma urzędowe, wzory dokumentów, dane teleadresowe, kalkulatory.

Dostęp z adresów IP komputerów pracujących w sieci UPWr lub przez konto PROXY dla 5-ciu jednoczesnych użytkowników pod adresem: LEX Szkolnictwo Wyższe i Nauka

top
2014-10-24

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W WAKACJE

Lipiec

Wypożyczalnia Miejscowa, Czytelnie i Centrum Obsługi Użytkowników czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 15:00.
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna czynna w godzinach: 12:00 - 14:00.

W soboty Biblioteka nieczynna.

Sierpień

Biblioteka nieczynna.

Wypożyczalnia Miejscowa rozlicza tylko konta czytelników (karty obiegowe) w godzinach: 11:00 - 13:00.

Wrzesień

Od 01 - 15 września,

Wypożyczalnia Miejscowa, Czytelnie i Centrum Obsługi Użytkowników, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 15:00.
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna czynna w godzinach: 12:00 - 14:00.

W soboty Biblioteka nieczynna.

Od 16 - 30 września,

Wypożyczalnia Miejscowa, Czytelnie i Centrum Obsługi Użytkowników czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 19:00.
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna czynna w godzinach: 11:30 - 14:30.

W soboty Biblioteka nieczynna.

top
2014-06-30

LEX Szkolnictwo Wyższe i Nauka – DOSTĘP TESTOWY DO BAZY

LEX SWN logo

W związku z planowanym zakupem bazy „LEX Szkolnictwo Wyższe i Nauka” Biblioteka Główna zaprasza do testowania bazy w dniach od 26 czerwca do 11 lipca 2014 r.

Dostęp do bazy: ip.lex.pl

Baza zawiera m.in.: pełny zestaw tekstów aktów prawnych z Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego, teksty aktów prawnych prawa resortowego, orzeczenia sądów polskich, orzeczenia administracji, dane teleadresowe polskich sądów i urzędów, wzory dokumentów, komentarze, zamówienia publiczne.

Wszelkie uwagi prosimy kierować do Oddziału Gromadzenia Zbiorów telefonicznie pod nr: 71 320-5271
lub pod adres: dobroslawa.janusz@up.wroc.pl

top
2014-06-26

19-21 CZERWCA – BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 19 do 21 czerwca 2014 r. Biblioteka Główna UPWr będzie nieczynna.

top
2014-06-16

LEX Gamma - DOSTĘP TESTOWY DO BAZY

LEX Gamma logo

W związku ze zgłaszanymi przez Państwa trudnościami w dostępie do bazy Lex Gamma Biblioteka Główna otrzymała do 14.06.2014r. nowy testowy dostęp do bazy.

Uprzejmie prosimy o sprawdzenie nowych możliwości logowania do w/w bazy pod adresem: ip.lex.pl

Wszelkie uwagi prosimy kierować do Oddziału Gromadzenia Zbiorów telefonicznie pod nr: 71 320-5271
lub e-mail: dobroslawa.janusz@up.wroc.pl

top
2014-06-03

Global eJournal Library – DOSTĘP TESTOWY DO BAZY CZASOPISM

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wspólnie z firmą ABE IPS zaprasza do testowania nowej bazy czasopism – Global eJournal Library.

Jest to baza 17.000 czasopism Open Access oferująca:

  • 7.000.000 artykułów Open Access ze 120 krajów,
  • publikacje w języku angielskim z lat 1914-2014,
  • prosty i przyjazny użytkownikom ‘interface’,
  • co miesiąc 20.000 nowych artykułów Open Access.

Kategorie tematyczne:

Kategoria tematycznaLiczba czasopismLiczba artykułów
Basic Sciences39131822095
Engineering & Technology34991276549
Social & Management Sciences36731247646
Arts & Humanities2374701130
Agricultural & Biological Sciences1537531964
Biomedical Sciences56322879306

Dostęp testowy będzie aktywny od 5 maja do 5 czerwca 2014 r. z adresów IP komputerów pracujących w sieci UPWr pod adresem: http://54.254.103.93/search/login/#basicsearch

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO TESTOWANIA BAZY

top
2014-05-05

8 MAJA 2014 r. – DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Dzień bibliotekarza - plakat

REGULAMIN AKCJI „Wędrujące Książki”

  1. Akcja odbędzie się w Czytelni Ogólnej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu 8 maja 2014 r.
    w godzinach od 11:00 do 18:00.
  2. Akcja polega na bezgotówkowej wymianie książek między Uczestnikami.
  3. Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przyniesienie przynajmniej jednej książki.
  4. Każdy Uczestnik może wymienić taką liczbę egzemplarzy, jaką ze sobą przyniósł.
  5. Do wymiany przyjmowane będą książki wydane po roku 1990.
  6. Książki powinny być w dobrym stanie i niezniszczone.
  7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo, odrzucenia książki przyniesionej przez Uczestnika z powodu jej złego stanu.
  8. Do akcji nie zostaną przyjęte nieaktualne atlasy, przewodniki, słowniki itp.
  9. Każdy Uczestnik akcji otrzyma losowo 1 karnet (spośród 3 możliwych) uprawniający do ulg przy wypożyczeniach książek
    w Bibliotece.
  10. Książki na wymianę można dostarczać do Biblioteki od poniedziałku 5 maja br.
  11. Za wcześniej zdeponowane książki Uczestnik również otrzyma 1 karnet.
  12. Poszczególne karnety uprawniają do:
    1. Jednorazowego wydłużenia wypożyczenia krótkoterminowego książki (z 7 na 14 dni), z możliwością przedłużenia go na kolejne 7 dni;
    2. Jednorazowego wypożyczenia 2 dodatkowych książek beletrystycznych na 2 miesiące, z możliwością przedłużenia ich na kolejny miesiąc;
    3. Zwiększenia limitu wypożyczonych tytułów z 10 do 12.
  13. Karnety będą ważne od 8 maja 2014 r. do 28 lutego 2015 r.
  14. Aby skorzystać z ulgi, karnet należy pozostawić bibliotekarzowi przy wypożyczaniu książek.
  15. Książki, które nie zostaną wybrane przez Uczestników, powędrują na półkę bookcrossingową w pokoju nr 12 w budynku Biblioteki.
  16. Organizatorem akcji jest Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
  17. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decydują Organizatorzy.
ORGANIZATORZY
top
2014-04-25

1-4 MAJA – BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Uprzejmie informujemy, że od 1 do 4 maja 2014 r. Biblioteka Główna będzie nieczynna.

top
2014-04-24

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI W PRZERWIE ŚWIĄTECZNEJ

Uprzejmie informujemy, że w dniach 17, 18, 22 kwietnia 2014 r. Biblioteka Główna będzie czynna w godz. 8:00-15:00.

Biblioteka w dniu 19 kwietnia 2014 r. (sobota) będzie nieczynna.

top
2014-04-11
Biblioteka Główna UP logo

SZKOLENIE Z PRAWA AUTORSKIEGO

Biblioteka Główna, Wydawnictwo i Studium Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wspólnie z Koalicją Otwartej Edukacji
– Fundacją Nowoczesna Polska zaprasza na bezpłatne szkolenie z prawa autorskiego, wolnych licencji i otwartej edukacji.

Szkolenie odbędzie się: 10 kwietnia 2014 r. w godz: 12:00-15:00
w Sali Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. C.K. Norwida 29

Szkolenie poprowadzi Jarosław Lipszyc – poeta, dziennikarz i publicysta oraz działacz na rzecz wolnej kultury, prezes Fundacji Nowoczesna Polska. Inicjator i współorganizator Koalicji Otwartej Edukacji (KOED), zrzeszającej organizacje wspierające ideę rozwijania i wykorzystywania otwartych zasobów edukacyjnych. Od 2012 r. jest członkiem prezydium KOED.

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W SZKOLENIU

top
2014-04-01

WYSTAWA KSIĄŻEK

Kraina Książek logo

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego i wrocławska księgarnia internetowa Kraina Książek, zaprasza w dniach 8-9 kwietnia 2014
(wtorek-środa) na wystawę książek.

Wystawę można oglądać w godz.: 8:00-15:30 w Bibliotece Głównej – Czytelni Czasopism Bieżących (parter, wejście nr II)

W dniach wystawy wynegocjowany, 20% rabat na zakup książek będzie obowiązywał pracowników i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

top
2014-04-01

BioOne - DOSTĘP TESTOWY DO BAZY CZASOPISM

BioOne logo

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wspólnie z firmą ABE IPS zaprasza do testowania nowej bazy czasopism - BioOne.

Baza jest jednolitą platformą skupiającą 176 tytułów czasopism z zakresu: biologii, ekologii, geologii, zoologii, nauk weterynaryjnych
i rolnictwa, od różnych towarzystw naukowych oraz wydawców z całego świata.

Dostęp testowy będzie aktywny do 30 maja 2014 r. z komputerów pracujących w sieci UP,
pod adresem: http://www.bioone.org/

top
2014-03-06
IBUK Libra logo

IBUK LIBRA - REWOLUCJA PRACY Z E-KSIĄŻKĄ

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w imieniu Wydawnictwa Naukowego PWN, zaprasza na szkolenie z zakresu korzystania z platformy IBUK LIBRA.

Szkolenie odbędzie się: 12 marca (środa) 2014 roku o godz.11.00 w sali 7W (parter) przy Pl. Grunwaldzkim 51, Wydział Weterynarii - Katedra i Klinika Chirurgii.

IBUK LIBRA to czytelnia podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Platforma IBUK LIBRA pozwala nie tylko czytać książki, ale umożliwia także zaawansowaną pracę z e-książką (zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii).

Rejestrację na szkolenie proszę przesyłać na adres: sekretariat.bg@up.wroc.pl
Zarejestrowani uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Zapytaj w Bibliotece o PIN do IBUK LIBRA i czytaj książki z urządzeń mobilnych.

Krótki film o Ibuk Libra: http://vimeo.com/53587389

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

top
2014-03-04
IBUK Libra logo

ŚWIATOWY TYDZIEŃ E-KSIĄŻKI Z IBUK LIBRA

W dniach 3-9 marca 2014 r. Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego otrzyma tygodniowy, bezpłatny dostęp do ponad 8000 publikacji
z platformy IBUK Libra.

Zakres tematyczny księgozbioru obejmuje pełne spektrum dziedzin – od marketingu i zarządzania poprzez finanse, rachunkowość, psychologię, rozwój osobisty, technikę, po prawo i języki obce.

Start w poniedziałek 3 marca 2014 roku.

Dostęp do bazy IBUK Libra z sieci uczelnianej pod adresem: http://libra.ibuk.pl
Zapytaj w Bibliotece o PIN do IBUK LIBRA i czytaj książki z urządzeń mobilnych.

Krótki film o Ibuk Libra: http://vimeo.com/53587389

top
2014-02-27
Wolters Kluwer logo

SYSTEM INFORMACJI PRAWNEJ LEX - SZKOLENIE

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w imieniu wydawnictwa Wolters Kluwer SA serdecznie zaprasza na szkolenie z zakresu obsługi programu "System Informacji Prawnej LEX", które odbędzie się 5 marca 2014 roku w godz: 9:00-11:00 w Sali Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego.

"System Informacji Prawnej LEX" to program dla użytkowników poszukujących szerokiej i aktualnej informacji prawnej. Dostępny
w wersjach: Omega, Sigma, Gamma.

Najważniejsze cechy programu to: stale poszerzana i uaktualniana baza dokumentów autorskich (wzory pism i umów), komentarze, prawo europejskie, zamówienia publiczne, codzienna aktualizacja, łatwe przeszukiwanie rozbudowanej bazy informacji za pomocą słownika, haseł i filtrów oraz możliwość personalizacji programu poprzez dodawanie dokumentów do ulubionych czy opatrywanie ich własnymi notatkami.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną nowe możliwości i funkcje programu ułatwiające pracę z dokumentami.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

top
2014-02-25

GIEŁDA BEZPŁATNYCH CZASOPISM

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego zaprasza i zachęca do skorzystania z bezpłatnych czasopism (dublety, dary, wymiana).

Proponujemy Państwu polskie i zagraniczne czasopisma naukowe i fachowe z różnych dziedzin wiedzy m.in. Acta Scientiarum Polonorum, Rozprawy i Monografie AGH, Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Studia i Monografie IERiGŻ - PIB, Rozprawy i Monografie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Gospodarka Mięsna, Zeszyty Problemowe Postępów Nauk Rolniczych, Komunikacja Publiczna, Analizy Rynkowe, Roczniki Naukowe PTZ, Rynek Rolny, Szkółkarstwo, Phytopathologia, Ecological Chemistry and Engineering, Łąkarstwo, Polish Journal of Natural Sciences, Agromechanika, Fragmenta Agronomica, European Fruit Magazine, Journal of Food Protection, Landbauforschung, Journal of the Air and Waste Managment Asociation, Journal of Agricultural and Food Chemistry, Nature.

Czasopisma wyłożone są na regale w holu Biblioteki Głównej, przy wejściu do Czytelni Ogólnej oraz
w Czytelni Czasopism Bieżących.

Szczegółowych informacji udziela:

Agnieszka Marcinkiewicz
Czytelnia Czasopism Bieżących
tel. 71 320-5155
agnieszka.marcinkiewicz@up.wroc.pl

top
2014-02-11

VETERINARY EDUCATION IN VIDEO - DOSTĘP TESTOWY

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego zaprasza do testowania najnowszej kolekcji nagrań video wydawnictwa Alexander Street Press, poświęconej weterynarii.

Dostęp testowy będzie aktywny do 9 lutego 2014 roku.

Kolekcja Veterinary Education in Video, to zasób encyklopedyczny, wyjaśniający ponad 500 różnego rodzaju procedur dotyczących różnym aspektom związanym z medycyną weterynaryjną.

Kolekcja poświęcona jest zwierzętom małym, dużym oraz ptakom. Omawiane są m.in. takie zagadnienia jak: znieczulenie, rasa i identyfikacja, pielęgnacja, niewydolność oddechowa, pielęgnacja jamy ustnej, cukrzyca, diagnostyka USG, oprzyrządowanie chirurgiczne, leczenie bólu i pasożytów, EKG, urazy oka, choroby serca, podawanie leków, szczepienia i leczenie ran oraz wiele innych.

Aby wejść do serwisu prosimy kliknąć w link: http://search.alexanderstreet.com/vets

Veterinary Education in Video
top
2014-01-10